enter-article מדריך לימודי פיזיותרפיה - פיזותרפיה
פיזיותרפיסטים » מאמרים וחדשות » מדריך לימודי פיזיותרפיה

מדריך לימודי פיזיותרפיה


לימודי פיזיותרפיה פותחים צוהר בפני עולם חדש ומלא אפשרויות קידום אקדמיות כמו גם ביטחון תעסוקתי.
בשורות הבאות נרחיב מעט יותר אודות לימודי פיזיותרפיה, טיפולי פיזיותרפיה, ומה שביניהם.למי זה מתאים?

כאמור לימודי פיזיותרפיה פותחים כמה קריירות אפשריות. מרבית עיסוקם של פיזיותרפיסטים הוא מתן טיפול, אינטנסיבי ופרטני, למגוון רחב של בעיות רפואיות שונות.

מסיבה זו המקצוע מתאים במיוחד לבעלי מודעות טיפולית ורצון לעזור להוות עמוד תווך לצמיחה ושיקום. מאידך, מי שמתעניין פחות באספקט של טיפולי פיזיותרפיה, עדיין ימצא לימודי פיזיותרפיה כמועילים במיוחד לפתיחת קריירה מחקרית-אקדמית בנושא.

הכיוון הזה של לימודי פיזיותרפיה מקבל משנה תוקף עם פתיחתם של לימודי המשך במגוון הפקולטאות בארץ, כמו התואר השני בפיזיותרפיה ובריאות הציבור של אונ' בן גוריון בנגב, תארי המשך במגוון מסלולים באונ' חיפה ועוד.


כמה זמן הלימודים נמשכים ומה הם כוללים?פיזיותרפיה

לימודי פיזיותרפיה נמשכים 4 שנים אקדמיות מלאות, היינו 8 סמסטרים.

השנה הראשונה מוקדשת למגוון לימודי ליבה במקצועות הבסיס, כמו פיזיקה בסיסית, פיזיולוגיה, היסטולוגיה (מבנה התא), כימיה, וכמובן הרבה מאוד אנטומיה, בייחוד אנטומיה של שרירים ומפרקים, העצבוב ואספקת הדם שלהם.

בשנה השניה מתחילים לימודים פרקטיים יותר הקשורים יותר לעניין של טיפולי פיזיותרפיה, כמו קורס גדול בעיסוי רפואי, יסודות השיקום, תהליכי מחלה שונים, יסודות גדילת השריר ושיקום עצבים, וכדומה.

בשנה השלישית (או החלק הראשון של השלישית והחלק האחרון של הרביעית, תלוי במוסד הלימודים) נלמדים קורסי בחירה מקצועיים לפי תחומי עיניינו של הסטודנט, כמו שיקום אחרי טראומה, טיפולי פיזיותרפיה לילדים, טיפולי פיזיותרפיה לפני ואחרי לידה, פיזיותרפיית ספורט וכו'.

השנה הרביעית והאחרונה מוקדשת להתנסות מעשית במגוון תחומים ומחלקות, במסגרת מכוני פיזיותרפיה בבתי החולים וקופות החולים ברחבי הארץ.


כמה הלימודים עולים והיכן הם מתקיימים?

מסלולי לימודי פיזיותרפיה פתוחים בכמה מוסדות לימוד אקדמיים בארץ, ביניהם אונ' חיפה ואונ' בן גוריון בנגב. הלימודים מסובסדים על ידי המדינה (כמו כל אוניברסיטה ומכללה אוניברסיטאית) ועלותם מעט פחות מ10 אלף ש"ח לשנה אקדמית.

בדרך כלל הליך הקבלה מסתמך על שילוב מסויים בין ציוני הבגרות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית (סכם). ברוב המוסדות, ובייחוד באונ' בן גוריון לאחר העמידה בתנאי הסכם יש לעבור ראיון קבלה (נערך על ידי צוות של שנים או יותר מאנשי הפקולטה ומתנדבים אחרים).


מה אפשר לעשות עם זה אחר כך

כפי שציינו בפתיחה, שני מסלולי ההמשך אחרי לימודי פיזיותרפיה הם עיסוק בתחום טיפולי פיזיותרפיה, מחקר, או שילוב בין שניהם. היתרון המשמעותי של לימודי פיזיותרפיה

הוא שבניגוד לתארים ראשונים אחרים (תארים במדעי הטבע, מדעי הרוח וכו') אין כל הכרח להמשיך לתארים מתקדמים ואפשר להתחיל לעבוד בשכר מלא כבר עם סיום הלימודים. במידה ומחקר מעניין אתכם, יתכן ותרצו לברר מעט יותר על תואר שני בפיזיותרפיה או תארים מתקדמים אחרים (כמו אנטומיה, פיזיולוגיה, המשך ללימודי רפואה בתוכנית הארבע שנתית וכו').


עוד באותו נושא

שאלון לפיזיותרפיסטים - ניצה וינקלר עונה על שאלות

שאלון לפיזיותרפיסטים - ניצה וינקלר עונה על שאלות

ניצה וינקלר, פיזיותרפיסטית מנוסה, מציגה בפנינו את המוטו שלה למקצוע מתי הפכת להיות פיזיותרפיסט ומדוע? הרצון לעזור לאנשים לחזור לתיפקודם...

ציוד פיזיותרפיה לבית – חשוב, שימושי, חיוני

ציוד פיזיותרפיה לבית – חשוב, שימושי, חיוני

כשאנחנו מגיעים למצב של טיפול פיזיותרפי, אנחנו נדרשים להקפיד על תרגול רב של התרגילים הפיזיותרפיים. ככה אפשר לעשות את זה בקלות רבה יותר מי...

התעמלות או התעלמות? - מה הפיזיותרפיה אומרת על זה

התעמלות או התעלמות? - מה הפיזיותרפיה אומרת על זה

חדווה ארז, מנהלת הפורום שלנו, מסבירה על היחס בין התעמלות לכאבים ואיך מתמודדים איתו אני אוהבת ללכת להתעמלות ולעסוק בספורט. בעצם מאז שאני זוכרת...

פיזיותרפיה – מדריך המכונים המוביל בישראל

פיזיותרפיה – מדריך המכונים המוביל בישראל

מכוני פיזיותרפיה הפזורים בכל רחבי הארץ מאפשרים לנו קבלת טיפולים מקצועיים ומועילים לטיפול בכאבים וחזרה לחיים בריאים ולשגרה מלאהכל אדם בכל...

על ציוד פיזיותרפיה

על ציוד פיזיותרפיה

לנו נדמה שהציוד נועד לספורט, לסובלים מכאבי גב, ברכיים או מרפקים, ציוד פיזיותרפיה הוא לעיתים ההבדל בין חיים תקינים לכאב בלתי נסבל ציוד...

string(41) "categoryלימודי פיזיותרפיה"