enter-article עשרה דברים שלא ידעתם לגבי פיזיותרפיה - פיזותרפיה
פיזיותרפיסטים » מאמרים וחדשות » עשרה דברים שלא ידעתם לגבי פיזיותרפיה

עשרה דברים שלא ידעתם לגבי פיזיותרפיה


אחרי שקראתם שורה של מאמרים על פיזיותרפיה, כעת תוכלו לקבל כמה נקודות למחשבה ולהרחבת הידע בנושא 
פיזיותרפיה

  • מקובל לחשוב שפיזיותרפיה היא מגמה חדשה יחסית בעולם הפרא-רפואה, אך למעשה מדובר בתופעה שניצניה נראו כבר בסוף המאה ה-19, כאשר אחיות החלו לעסוק באופן ספונטני בעיסוי רפואי במטרה לטפל בבעיות נוירולוגיות ואורתופדיות שונות.
  • על אף שהפיזיותרפיה מבוססת על מדע ונשענת על מקצועות רפואה אחרים, בשונה מהם, היא גם דוגלת בגישה שכדי לשקם את המטופל באופן מלא חשוב לעבוד גם ברמה הפסיכולוגית, החברתית והתרבותית. על כך נאמר- נפש בריאה בגוף בריא.
  • תשעה מתוך עשרה מטופלים שעברו טיפול פיזיותרפיה באמצעות מכון פיזיותרפיה מוסמך, מדווחים על שיפור בתפקוד הגופני. מדובר בנתון מפתיע בהתחשב בעובדה שברפואה הרגילה לא תמיד זוכים לראות הצלחות בסדרי גודל כאלה.
  • מחקר שפורסם באוקטובר 2010 גילה כי אנשים שסבלו בעברם משברי ירך דיווחו על שיפור ניכר בתפקוד הודות לתרגילי פיזיותרפיה שבוצעו בבית, ללא ציוד פיזיותרפיה מתקדם וללא סיועו של מכון פיזיותרפיה. מטרת המחקר הייתה להראות כי מי שאינו מסוגל להגיע אל מכון פיזיותרפיה לצורך קבלת טיפול, יכול להגיע להישגים מרשימים מתוך הבית.
  • במדינות בחו"ל נהוג שכל מטופלת שעברה ניתוח להוצאת גידול בשד תעבור מיד טיפולי פיזיותרפיה בצד המנותח במטרה להחזיר לזרוע תפקוד מלא ולחזור לשגרה. בארץ קיימת מודעות לכך שפיזיותרפיה מהווה מרכיב חשוב בהחלמה מניתוחי שד, אך היא חלקית בלבד.
  • פיזיותרפיה התפתחותית מיועדת לגיל הרך, החל מפגים ועד ילדים, אשר אובחנו כבעלי ליקויים מוטוריים. פיזיותרפיה לתינוקות מנסה לסייע לעולל לקלוט מרכיבי תנועה חלופיים, אשר יאפשרו לו לתפקד על אף מגבלתו המוטורית. פיזיותרפיה התפתחותית תלווה את העולל במהלך כל שלבי חייו אך היא קריטית במיוחד בשנים הראשונות, שכן היא נועדה להעניק לו עצמאות וניידות.
  • אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, הקמפוס האוניברסיטאי אריאל ומכללת צפת. אלה לא רק שמות של מוסדות להשכלה גבוהה אלא המקומות היחידים בארץ שמוסמכים להעניק הכשרה ותואר ראשון בפיזיותרפיה והם היחידים שמוכרים על ידי המל"ג באותו הקשר.
  • חשוב מאוד לבחור מכון פיזיותרפיה עם התמחות מתאימה, שכן ישנם מכונים המתמחים בפציעות ספורט, ישנם מכונים המתמחים בתינוקות וישנם מכונים המתמחים בנשים הרות. בדיוק כפי שלא הולכים לנוירולוג עם בעיה בסינוסים, כך יש גם להתאים את ההתמחות בהתאם לכאבים שמהם סובלים.
  • ציוד פיזיותרפיה כולל בין היתר את מכשיר העיסוי טנס. מדובר במכשיר בעל מוליכות חשמלית האמור להקל את הכאבים באמצעות זרמים חשמליים קלים. המכשיר מגיע כחלק מערכה עם ג'ל טנס שאמור לשפר את המוליכות של האלקטרודות אפילו יותר. מכשיר הפלאים הזה אמור אפילו להקל על תחושת העייפות הכללית היות והוא משפר את זרימת הדם בגוף באמצעות האלקטרודות. כדי ליהנות מהמכשיר תיאלצו להיפרד מ-500-800 ש"ח.
  • טיפול פיזיותרפיה הוא אינו תענוג זול: באופן פרטי טיפול באורך חצי שעה יכול להגיע ל-250 ש"ח. קופות חולים מציעות טיפולי פיזיותרפיה בעלות מסובסדת, בדרך כלל כמה עשרות שקלים בלבד, אלא שזמן ההמתנה בין טיפול לטיפול הוא כל כך ארוך שלעתים אין ברירה אלא לפנות לקבלת טיפולים פרטיים.
 

עוד באותו נושא

שאלון לפיזיותרפיסטים - ניצה וינקלר עונה על שאלות

שאלון לפיזיותרפיסטים - ניצה וינקלר עונה על שאלות

ניצה וינקלר, פיזיותרפיסטית מנוסה, מציגה בפנינו את המוטו שלה למקצוע מתי הפכת להיות פיזיותרפיסט ומדוע? הרצון לעזור לאנשים לחזור לתיפקודם...

ציוד פיזיותרפיה לבית – חשוב, שימושי, חיוני

ציוד פיזיותרפיה לבית – חשוב, שימושי, חיוני

כשאנחנו מגיעים למצב של טיפול פיזיותרפי, אנחנו נדרשים להקפיד על תרגול רב של התרגילים הפיזיותרפיים. ככה אפשר לעשות את זה בקלות רבה יותר מי...

התעמלות או התעלמות? - מה הפיזיותרפיה אומרת על זה

התעמלות או התעלמות? - מה הפיזיותרפיה אומרת על זה

חדווה ארז, מנהלת הפורום שלנו, מסבירה על היחס בין התעמלות לכאבים ואיך מתמודדים איתו אני אוהבת ללכת להתעמלות ולעסוק בספורט. בעצם מאז שאני זוכרת...

פיזיותרפיה – מדריך המכונים המוביל בישראל

פיזיותרפיה – מדריך המכונים המוביל בישראל

מכוני פיזיותרפיה הפזורים בכל רחבי הארץ מאפשרים לנו קבלת טיפולים מקצועיים ומועילים לטיפול בכאבים וחזרה לחיים בריאים ולשגרה מלאהכל אדם בכל...

מדריך לימודי פיזיותרפיה

מדריך לימודי פיזיותרפיה

לימודי פיזיותרפיה פותחים צוהר בפני עולם חדש ומלא אפשרויות קידום אקדמיות כמו גם ביטחון תעסוקתי. בשורות הבאות נרחיב מעט יותר אודות לימודי...

string(37) "categoryציוד פיזיותרפיה"